Budowa domu do 70m2 bez pozwolenia.

Podczas wielu ostatnich rozmów pytają Państwo o budowę domu na zgłoszenie do 70m2 zgodnie z założeniami nowej ustawy. Z jednej strony wcale się Państwu nie dziwie. Sam planuje budowę i rządowa propozycja brzmi interesująco. Z drugiej strony budzi ona wiele emocji i kontrowersji w różnych środowiskach.

Dla przypomnienia – wchodząca drugiego stycznia ustawa o budowie domów jednorodzinnych do 70m² powierzchni zabudowy (ale do 90 m2 powierzchni użytkowej) pozwoli zbudować dom:

 1. bez pozwolenia,
 2. bez nadzoru kierownika budowy,
 3. bez prowadzenia dziennika budowy,
 4. i z projektem za darmo lub za symboliczną 1 zł – projekt takiego domu będzie można pobrać ze strony Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego.

Dodatkowo:

 1. dom musi być zaprojektowany zgodnie z MPZP,
 2. jeśli planu nie ma, musimy dostać tzw. „wuzetkę”, czyli warunki zabudowy,
 3. procedura wydawania WZ będzie uproszczona. Gmina będzie miała na to 21 dni,
 4. na każdych 1000 m2 działki można wybudować tylko jeden taki dom – wolnostojący, nie więcej niż dwukondygnacyjnych, budynek mieszkalny.

Przyznają Państwo, że brzmi to bardzo ciekawie. Mój nastoletni syn powiedziałby „Ale pro”. Prorodzinnie i bezproblemowo. Szybko, tanio i bez zbędnej biurokracji. A wszystko dla wygody mieszkaniowej Polaków.

Niestety wiedzą Państwo także, że informacje do których obecnie docieramy nie są klarowne. Czasami są sprzeczne i niejasne. Mają ukryte ograniczenia, niewidoczne na pierwszy rzut oka. Czasami,  jak te o 8 latach więzienia, są wręcz zaskakujące. Nie wskazują jednoznacznie co i jak należy zrobić, żeby od stycznia spełnić swoje marzenie i zamieszkać z rodziną we własnym całorocznym, ciepłym i wygodnym domu.

Absolutnie uważam, że Polacy zasługują na godne warunki życia w swoim domu. Z tego właśnie powodu BARDZO PROSZĘ zachować zdrowy rozsądek i niech Państwa dom będzie:

 1. bezpieczny,
 2. zbudowany przez rzetelne firmy, które budują domy od lat,
 3. niech postawi go profesjonalna ekipa budowlana,
 4. na podstawie projektu budowlanego,
 5. pod okiem kierownika budowy (jego zatrudnienie to grosze przy budżecie całej inwestycji),
 6. z wpisami do dziennika budowy,
 7. niech dom stoi na porządnym fundamencie,
 8. i powstanie z certyfikowanych materiałów bardzo dobrej jakości posiadających wieloletnią gwarancję.

Właśnie takie domy na dziesięciolecia budujemy w całej Polsce. I to już od 2013 roku. I będziemy je budować jeszcze bardzo, bardzo długo.

Zainteresowała Cię nasza oferta?

Masz jakieś pytania?

PODZIEL SIĘ:

Zobacz DOMXS na żywo

Chcą Państwo obejrzeć DOMXS na żywo? Nic prostszego. Zapraszamy do kontaktu. Mogą też Państwo zostawić namiary na siebie, abyśmy mogli powiadomić o dniach otwartych organizowanych przez DOMXS.